MULTI-TALK

to uniwersalne i wizualne narzędzie edukacyjne niezbędne zarówno na różnych szczeblach edukacji formalnej, jak i do kreatywnego spędzania czasu w domu.

MULTI – oznacza WIELO-  wielość zastosowań kart: wielość kultur, wielość narodowości, wielość języków, wielość zagadnień gramatycznych i leksykalnych, wielość aktywności i zabaw, które można wprowadzić do świata dzieci, młodzieży i dorosłych dzięki obrazom, skojarzeniom i drzemiącej w każdym z nas kreatywności.

Uniwersalny charakter  obrazkowych kart konwersacyjnych pozwala uczyć (się) każdego języka na każdym stopniu zaawansowania, bez względu na wiek Ucznia!

Dołącz do naszej grupy wsparcia metodycznego: Multi-Talk: dydaktyka każdego języka

Multi-Talk

ZA DUŻO TEORII, ZA MAŁO PRAKTYKI…

Na rynku materiałów edukacyjnych wciąż brakuje narzędzi uniwersalnych, które:

 • z powodzeniem mogłyby zaspokajać naturalną, ludzką potrzebę konwersacji oraz kształtować umiejętność konstruowania wypowiedzi w języku ojczystym i obcym,
 • umożliwiłyby Edukatorom wprowadzenie i realizację materiału gramatyczno-leksykalnego z różnych języków na kilku stopniach zaawansowania,
 • łączyłyby teorię z praktyką, dydaktykę z grywalizacją i wreszcie przyjemne z pożytecznym.

 

Zdecydowana większość typowych materiałów językowych skupia się przede wszystkim na wiedzy teoretycznej: zagadnieniach gramatycznych i leksykalnych. Być może właśnie dlatego Uczniowie narzekają na brak treningu mówienia w czasie lekcji (“znam język, ale nie mówię”), a Nauczyciele i Rodzice zainteresowani rozwojem swoich Dzieci – na brak materiałów do prowadzenia ciekawych i urozmaiconych zajęć konwersacyjnych z elementami grywalizacji. Karty Multi-Talk mogą to zmienić.

 

Multi-Talk karty

Premiera: 5 lipca 2019

Autorki: Educatore Tandem Justyna Kesler & Renata Demczuk

Wydawca: Wydawnictwo MAC Kompleksowe rozwiązania dla edukacji

W ZESTAWIE BAZOWYM ZNAJDZIESZ:

 • 16 dwustronnych kart konwersacyjnych* z postaciami
 • 32 postaci i  4 etapy życia: dziecko, nastolatek, dorosły, senior
 • 4  rasy i 2 płcie
 • 3 płaszczyzny czasowe: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość
 • 2 aspekty rzeczywistości: TAK/NIE, pozytywny/negatywny, dokonany/niedokonany
 • 320 obrazków, które generują minimum 320 słów w dowolnym języku

*każda karta została pokryta specjalną folią soft-touch, która zapewnia miłe wrażenia dotykowe i zachęca do nauki

oraz instrukcję używania kart z przykładowymi inspiracjami, obszarami tematycznymi oraz zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi, które możesz realizować dzięki kartom.

zapytajniki

Dodatek do kart MULTI-TALK

ZAPYTAJNIKI to specjalnie stworzony zestaw do nauki konstruowania pytań i odpowiedzi, dostępny w 6 wersjach językowych: POLSKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI, WŁOSKI, FRANCUSKI, HISZPAŃSKI 

Każdy zestaw składa się z 56 kart w tym:

 • 50 kart pytań ze słówkami pytającymi w danym języku
 • 5 jokerów (dowolne pytanie)
 • 1 instrukcja

Dzięki nim nauczymy (się) zadawać tzw. pytania szczegółowe typu: jak? gdzie? kiedy?, etc.  Zapytajników można z powodzeniem używać jako samodzilenego narzędzia dydaktycznego (wprowadzenie do zadawania pytań), jak również jako grę karcianą (grywalizacja) całkowicie spójną z bazowym zestawem kart konwersacyjnych.

Aktualnie pracujemy nad kolejnymi dodatkami w serii Multi-Talk. Jeśli masz pomysł na (niekoniecznie językowy) dodatek do uniwersalnych kart obrazkowych, napisz do nas. 
does she
where does