PIKTO-TRANSLACJE Visual Translations

to seria aktywnościowych e-booków, które w ciekawy sposób łączą ze sobą metodę tłumaczeniową (tzw. translacje) z myśleniem wizulanym (piktogramy). Dzięki uniwersalności tego połączenia można uczyć się dowolnego języka. Żródłem wiedzy językowej jest w tym przypadku druga osoba – Rodzic, Nauczyciel, Korepetytor, etc.

Każdy e-book składa się z 4 rozdziałów, a w każdym z nich znajduje się 50 piktotranslacji, czyli zdań z piktogramami do przetłumaczenia w dowolnym języku. Dodatkowo na końcu e-booka zamieszczono 10 testów sprawdzających wiedzę z całości materiału w danej części.

To w sumie aż 300 zdań z piktogramami do przetłumaczenia!

 

Co wyróżnia Pikto-translacje? 

  • nowatorskie połączenie tradycyjnej metody tłumaczeniowej z nowoczesnym myśleniem wizualnym (piktogramy), 
  • uniwersalna grafika zarówno dla młodszych, jak i starszych Uczniów,
  • bogata leksyka dzięki piktogramom, które można interpretować na różne sposoby (myślenie skojarzeniowe), 
  • różnorodność zagadnień gramatycznych i kompatybilność z dowolnymi podręcznikami do nauki języków,  
  • wygodny poziomy układ stron, 
  • przejrzyste rozmieszczenie piktotranslacji – po 10 zdań na 1 stronę, 
  • miejsce na notatki Ucznia lub Nauczyciela na każdej stronie rozdziału, 
  • dodatkowo ramka ‘Bear in mind’ zamieszczona na każdej stronie w prawym górnym rogu do wpisywania najważniejszych rzeczy do zapamiętania: reguł, skrótów myślowych, czyli wszystkiego co pomaga zakodować Uczniowi informacje i przyswoić wiedzę z danego obszaru).

 

Piktotranslacje mogą być stosowane samodzielnie lub jako materiał dodatkowy do podręcznika. To także źródło gotowych i nietypowych rozgrzewek językowych, kartkówek, sprawdzianów, materiał do całościowej powtórki przed różnego rodzaju egzaminami, czy testami oraz ciekawy i angażujący zestaw ćwiczeń np. na korepetycje.

 Pobierz 1 przykładowy test z 1. części e-booka i sprawdź czy Twoi Uczniowie polubią taką formę przyswajania wiedzy. Jeśli tak, zajrzyj do sklepu po pełną wersję e-booka.